Search
Close this search box.

JAK POWSTAŁ KATALOG?

informacje o wydawcach

WYDAWCY

Katalog rasionné online powstał we współpracy z wydawnictwem IRSA: autorem i wydawcą wersji papierowej publikacji Jerzy Tchórzewski, Cierpienie formy.

Dwutomowe wydanie IRSY ujrzało światło dzienne w otwartym, nieograniczonym dostępie dzięki Common Arts Foundation.

REDAKTORZY

Redakcja wersji papierowej:
Józef Grabski, Krystyna Czerni: wydawnictwo IRSA

Digitalizacja i redakcja wersji cyfrowej:
Iwona Wojnarowicz, Fundacja Common Arts.

PIERWSZY KATALOG RAISONNE, KTÓRY CIĄGLE SIĘ ROZWIJA

Katalog raisonné Jerzego Tchórzewskiego to projekt, który ciągle żyje. Chcemy by jego wersja online poszerzała się o nowe prace artysty.

Jeżeli jesteś w posiadaniu pracy artysty i chcesz by została ona opublikowana w katalogu, zgłoś swoją pracę za pomocą formularza na naszej stronie.

Praca zostanie zweryfikowana przez specjalistów i opublikowana w zbiorze online, a następnie w publikacji drukowanej.

PROCES POWSTANIA

Pierwotna wersja katalogu dzieł zebranych Jerzego Tchórzewskiego powstała w wydawnictwie IRSA, w wyniku rozmów pomiędzy jej Prezesem Józefem Grabskim a synem Jerzego Tchórzewskiego.

Efektem wieloletniej, tytanicznej pracy zespołu wydawnictwa, pod przewodnictwem pani Krystyny Czerni było wydanie dwutomowej publikacji pod tytułem Cierpienie formy.

Pomysł wydania katalogu w wersji online powstał w Fundacji Common Arts, organizacji specjalnie powołanej do tworzenia i publikowania katalogów dzieł artystów publikowanych w otwartym dostępie w Internecie.

Dzięki połączeniu sił i pełnej digitalizacji materiału, powstał katalog online wydany przez Common Arts Foundation. Pierwszy katalog raisonné polskiego artysty, który może stale poszerzać się o nowo odkryte i zweryfikowane prace artysty. 

PRZEGLĄDAJ KATALOG